کندالینی

پیرو سوال یکی از دوستان در ارتباط با چگونگی تولد معنوی و بیدارشدن انرژی نهفته در ما بدون هیچگونه تلاش جسمی و ذهنی توضیحات زیر ارائه میگرد. همراه با این توضیحات لازم است که شما اطلاعاتی درارتباط با کانالهای انرژی وچاکراها داشته باشید که در اختیارتان قرار میگیرد.

کندالینی قدرت امیال پاک هر انسان  است ،همانند فنری میباشد که سه دور و نیم به دور خویش پیچیده است. بطور غیر فعال و نهفته در انتهای ستون فقرات و مابین استخوان مثلث شکلی بنام ساکرُم (استخوان مقدس) قرار گرفته است .

                      

         

                                           نماد کندالینی
  استخوان ساکروم از روبرو

زمانی که این نیرو  در  وجود ما بیدار میشود، در کانال مرکزی (سوشومنا) شروع به  حرکت میکند و بعد از عبور از شش چاکرا وارد مخچه و قسمت تحتانی مخ یعنی منطقه لینبیک شده و بدین ترتیب مغز را روشن مینماید و از (براهماراندهارا) یعنی از ملاج سر به بیرون فوران میکند و این عمل باعث برقراری ارتباط بین نیروی فردی با نیروی کائنات یا همان نیروئیکه بشر را از نیستی به هستی آفریده است، میشود.

" ما این ارتباط را تحقق نفس یا  خود آگاهی می نامیم"

نشانه و اثر این اتحاد که ما بین ما و خالق ما برقرار شده است بصورت "نسیمی خنک" در کف دستها ، صورت ، پاها و همچنین دیگر اعضای بدنمان احساس میکنیم. ما امروزه میدانیم که هزاران نفر که طالب حقیقت بوده اند ، بیداری کندالینی را عملا تجربه نموده اند و هم اکنون بیش از ۶۵ کشور دنیا با صلح درونی آشنایی دارند و با بیداری کندالینی  به نیروی بیکران کائنات پیوند خورده اند  .

نمای حرکت کندالینی   

بیداری کندالینی یک امر کاملا طبیعی مانند نفس کشیدن ، دیدن یا شنیدن است . بیدار شدن این نیرو در بدن انسان تولید هیچ گونه مشکل یا ناراحتی نخواهد کرد. ما اثرات سودبخش و مفیدی را که بعد از بیداری این نیرو احساس میکنیم نمیتوانیم به صورت عبارت بیان کنیم ، ولی ما سعی میکنیم بعضی از خصوصیاتی را که بعد از فعال شدن این نیروی بیکران در بدن هر شخصی رُخ میدهد برای شما عزیزان شرح دهیم ( برگرفته از سایت صلح درونی)

 

/ 7 نظر / 33 بازدید
کتایون

سلام اگه امکان مدیتیشن جمعی دیگه واسمون وجود نداشته باشه چی کار کنیم؟

کتایون

یعنی اگه ساهاجا یوگی های دیگه نزدیکمون نباشن، ولی اگه توجه بذاریم و در یک زمان واحد مدیتیشن کنیم، به نوعی مدیتیشن جمعی محسوب میشه؟

کیمیا

سلام مریم جون مرسی که بهم سر میزنی.وبت خیلی زیبا و معنویه[گل] باریکلا داره[دست]

حميد

مريم جان به وبلگ من سر زده بودي متشكرم مطالب بسيار قشنگي بود اميدوارم باهم تعامل داشته باشيم

محمد

سلام ...ممنون که بهم سر زدین.......لینکتونو ثبت کردم...شماهم اگه خواستیت ثبت کنین...مرسی

عاشقانه های حوا

یه چیزایی ... یه حس هایی .... یه آدمایی ... یه وقتایی ... یه لحظه هایی ... تو زندگی گم میکنیم ... و هیچ وقت پیداشون نمیکنیم ... هیچ وقت...

عسل

سلام مریم جون مرسی که بهم سر میزنی.وبت خیلی زیبا و معنویه